Привітне.
З глибини століть до наших часів

Біля пастушої вежі

   Привітне (Ускут, Скуті) згадується вперше в XIV ст., проте історія села уходитьUskut - Ускут. Так в давні часи називалося Привітне в глибоку давнину, про що свідчать археологічні знахідки: амфори, гончарні печі, залишки глиняного посуду.
Чобан Куле - Пастуша вежа. Краєвид на мис Агіра - Баштовий    Греки, які населяли ці місця в давнину, збудували на березі укріплення і високу вежу, руїни якої досі височіють над узбережжям. А ось назва збереглася татарська. Вежу назвали Чобан-Куле – Пастуша вежа.
   Видатне положення мису Агіра, на якому знаходиться біля берега моря ця абсолютно відкрита вежа, дозволяє не тільки бачити її з усіх боків, з найдальших висот, але й оглядати велику частину південного берега як у бік Феодосії, так і до Алушти.

Край виноградних долин

   До 1917 р. в Привітному, жили здебільшого кримські татари. Село було одним з найбільших на Східному узбережжі Криму. Місцеве населення займалося виноградництвом, садівництвом і виноробством. Тут жили кращі відсікачі винограду в Криму.
Виноградники Масандра. Привітне, Велика Алушта. Крим    І в наш час виноградництво і виноробство - одне з основних зайнять жителів села. Виноробне підприємство «Привітне» має 361 га виноградників, 50 га садів, 30 га табака сорту «Американ».
   В Привітному випускають марочні вина: портвейн, мадеру Кримську, десертні: Мускатель (чорний, білий, рожевий), сухі: Бастардо, Сапераві, Каберне, Кокур.
   З 2004 р. виноробне підприємство «Привітне» входить до складу НВАО «Масандра».
   У наш час Привітне активно розвивається. населення села – 2,4 тисячі чоловік. Тут є магазини, православна церква, мечеть, пошта, відділення Ощадбанку, школа, лікарня, невеликий ринок.

Як дістатися

   Через Привітне проходить автомобільна дорога державного значення Р-29 Алушта - Судак - Феодосія. З півночі на південь, через гори, проходить дорога районного значення Белогірськ - Привітне. Ось як описує її відомий краєзнавець А.І. Полканов:Дорога в Привітне. Вид з гори перед поворотом до елінгів Катран «Дорога надзвичайно мальовнича, весь час в'ється вздовж ущелин, покритих лісами і дикими суворими скелями. Характер її не кримський і дуже нагадує своїми пейзажами кавказькі гірські дороги». Влітку - це найближчий шлях з Білогірська до моря. Неасфальтована ділянка дороги (близько 13км між Красноселівкою і Привітним) вельми складна для авто з малим дорожнім просвітом.
   Пасажирські перевезення здійснюються приватними автобусами і маршрутними таксі за маршрутами: Привітне - Сімферополь, Привітне - Алушта, Привітне - Ялта, Алушта - Судак. Докладніше.

Житло в Привітному. Приватний сектор

   Знайти житло в Привітному нескладно – тут великий приватний сектор, в якому здаються кімнати, також є приватні пансіонати, готелі та мотелі для організованого відпочинку. Ціни на житло в самому селі невисокі, адже до моря близько 3 км. Ближче до моря, ліворуч від гирла річки Ускут, розташований автокемпінг.
Елінги Катран на березі моря в Привітному    Тим же, хто шукає достатньо комфортних умов відпочинку і на самому березі моря, пропонує номери в елінгах кооператив «Катран», де можна зняти як комфортну кімнату, так і весь елінг. Житло тут різноманітне, як за умовами, так і за цінами, що дає можливість відпочиваючим обирати.
   В 5 км від Привітного, перед гірським перевалом розташована база «Світоч», де проводить семінари «Школи Здоров'я і Радості» відомий психотерапевт, психолог і гомеопат Валерій Синельников.